Целта на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи и да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние. Предвидените дейности са логически обвързани и осигуряват възможност за непрекъснатост на образователния процес.  Чрез проекта образователната система следва да осигури равни условия за всички ученици за развитие на дигитална грамотност и качествено обучение по всички предмети за всички образователни етапи. С помощта на планирани обучения за педагогическите специалисти се цели насърчаване за придобиване и усъвършенстване на цифрови умения, използване на иновативни методи за преподаване и учене. 

     Основна цел на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи, да се осигурят условия за ефективност на образованието, да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние.

Специфичните цели са:
– Подобряване на условията и осигуряване на равен достъп за обучение от разстояние в електронна среда;
– Създаване на условия за усъвършенстване на цифровите умения на преподавателите за по-ефективна работа във виртуална среда и насърчаване използването на иновативни методи на преподаване и учене;
– Насърчаване на мотивацията на родителите за по-активно включване в образователния процес от разстояние в електронна среда с цел подпомагане на учениците в семейната среда.

     Дейност 2: Обучение на ученици, вкл. от уязвими групи за придобиване на умения за обучение от разстояние в електронна среда.

 


 

През учебната 2022-2023 година в  ОУ „ Васил Левски“ с. Еница, общ. Кнежа, обл. Плевен, се проведе обучение на ученици в изпълнение по проект BG05M2OP001-5.001-0001  „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“ по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж  – Дейност 2- обучение на ученици, включително и от уязвими групи, за придобиване на умения за обучение от разстояние в електронна среда.

Обучението бе насечено към повишаване уменията на учениците да използват обучителни платформи по време на учебния процес.

Програмата дава възможност на учениците да участват качествено в обучението от разстояние и повишаване на тяхната дигитална компетентност.

В обучението взеха участие 8 ученици от първи клас. Обучението се проведе в  две групи:

Първа група от 5 ученици, в периода 29.09.2022 г.-30.09.2022 г., с продължителност 4 учебни часа. Тема: „Инструкция за работа с Teams от ученици“

Втора група от 3 ученици в периода 11.10.2022 г.-12.10.2022 г. с продължителност 4 учебни часа.  Тема: „ Инструкции за работа с Teams от ученици“.

Обучението ще помогне на учениците за практическо приложение на информационните и комуникационните технологии в дейностите по време на образователен процес в електронна среда, както и тяхната мотивация за овладяване на учебното съдържание.

 

 

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.